czwartek, 2 lipca 2020

Slow life w Cittaslow

Dziś urlopowo i wakacyjnie.🌞
Słyszałeś o idei slow life? Zakładam, że tak. To ostatnio popularny trend. Bo kto z nas, choć raz nie marzył o tym, by "rzucić to wszystko i wyjechać w Bieszczady"? To podejście do życia w harmonii z otoczeniem, w prostocie i zakładające świadomość ekologiczną. W dzisiejszym pędzie i stresie takie chwile od czasu do czasu są nam niezwykle potrzebne, choćby tylko podczas urlopu.
A znana jest Ci idea doceniająca niewielkie miasta - CITTASLOW? 🐌
Jeśli nie, to tym bardziej cieszę się, że mogę Ci ją zarekomendować. Miasta zrzeszone pod tym znakiem starają się przybliżać kulturę "dobrego życia". Ja niezbyt dobrze się czuję w wielkomiejskim gwarze i bieganinie. Za to uwielbiam małomiasteczkowy klimat. 
W trakcie moich włóczęg po Polsce miałam okazję odwiedzić kilka takich miejsc zrzeszonych w Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow - Bisztynek, Reszel i Lidzbark Warmiński. Każde zachwycające na swój własny sposób. Więcej informacji o Stowarzyszeniu wraz z listą miast znajdziecie pod tym adresem.
Jeśli szukacie pomysłu na wyjazd w niezadeptane przez turystów miejsca, polecam Wam takie właśnie miejscowości. Jeśli dacie im trochę czasu, usiądziecie na ławce, popatrzycie na budynki i ludzi, jest duża szansa, że złapiecie, o co w tym "dobrym życiu" chodzi. 💚

Dobrego wypoczynku w rytmie slow!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza