wtorek, 16 czerwca 2020

Jaki jest najlepszy czas na zmianę pracy?

Zapewne słyszałeś już złowrogie pohukiwania, że nadszedł koniec czasów pracownika, kiedy to osoby zatrudniane mogły przebierać w ofertach, a różne benefity były standardem. 
Obserwuję rynek pracy i widzę, że wyraźnie zmniejszyła się ilość publikowanych ogłoszeń, a potencjalni kandydaci wstrzymują się z decyzjami o zmianie zawodowej.
To jednak, w mojej opinii, może być szansą, jeśli masz takie plany. Może i jest mniejsza ilość ofert, ale i konkurencja słabsza.
Jednak, o ile nie zostałeś zwolniony, doradzam Ci przygotowanie się do takiego "skoku". Nie podejmuj pochopnych decyzji. Jeśli jednak od wielu miesięcy myślisz o zmianie, to ten czas jest na to równie dobry, jak każdy inny. Ryzyko? Zawsze istnieje. Często słyszę, że ktoś jest gotowy na nowe, ale brakuje mu tylko jednego, by wykonać ostateczny krok: gwarancji. Przybiera ona postać np. umowy o pracę na czas nieokreślony lub dłuuugi czas określony, benefitów, zapewnień... Prawda jest taka, że nikt nam nie może dać 100% gwarancji, że będzie po naszej myśli. Zmiana zawsze wiąże się z ryzykiem. 
Właściwe pytanie brzmi: Czy chcesz je podjąć?
Jeśli tak, to TERAZ może być dla Ciebie najlepszy czas na zmianę.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza